بحران‌سازی در کشورهای اسلامی هدف از سفر ترامپ به عربستان است

    به گزارش کوردپیام ، ماموستا مصطفی محمودی امروز در خطبه‌های نماز جمعه پیرانشهر بیان کرد: همکاری آمریکا و عربستان و دعوت از ترامپ برای سفر به این کشور عربی هدفی جز بحران‌سازی و ایجاد جنگ در کشورهای اسلامی ندارد.   وی ادامه داد: عربستان سعودی با خرید سلاح از آمریکا به مبلغ ۴۰۰ […]

 

 

به گزارش کوردپیام ، ماموستا مصطفی محمودی امروز در خطبه‌های نماز جمعه پیرانشهر بیان کرد: همکاری آمریکا و عربستان و دعوت از ترامپ برای سفر به این کشور عربی هدفی جز بحران‌سازی و ایجاد جنگ در کشورهای اسلامی ندارد.

 

وی ادامه داد: عربستان سعودی با خرید سلاح از آمریکا به مبلغ ۴۰۰ میلیارد دلار به تحکیم اقتصاد و منافع آمریکا پرداخته و این در حالی است که خود توان استفاده از این سلاح‌ها را نداشته و برای استفاده از آنها باید به آمریکا رجوع کند.

 

امام جمعه پیرانشهر افزود: تمامی نتایج این بحران‌افکنی و تفرقه‌اندازی که زمینه آن را عربستان فراهم می‌کند برای آمریکا بوده و کارخانه‌های تولید سلاح این کشور را تقویت می‌کند.

 

وی بیان کرد: بی‌شک ملت مسلمان ایران و کشورهای منطقه این اقدام عربستان و آمریکا را پذیرا نبوده و باید اعتراض خود را نشان دهند و هم چنان که مردم ایران وحدت خود را در پای صندوق‌های رای نشان دادند، در این زمینه نیز باید این اتحاد را به عرصه بکشند.

 

امام جمعه پیرانشهر اضافه کرد: از مسئولان و اشخاصی که به عنوان مسئول در کشور انتخاب شده اند نیز انتظار انجام وظایف خود را به بهترین شکل ممکن داریم.

 

محمودی با اشاره به نزدیکی به ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در بحث رویت هلال ماه، برای آغاز ماه مبارک رمضان بدون دستور حاکم شرع و ولی فقیه اعلام رویت توسط هیچ شخصی صحیح نبوده و هیچ کس حق اعلام فتوا بدون فرمایش ایشان را در این مورد ندارد.

 

وی بیان کرد: بی‌شک ماه مبارک رمضان فرصتی برای توبه و ایفای نقش و اخلاق صحیح اجتماعی در جامعه بوده  و از حکمت‌های این ماه، تقویت اراده انسان، درک مستضعفان و برابری جامعه در این مدت زمان است چون شیاطین از آزار مسلمانان و روزه‌داران در این ماه مبارک منع می‌شوند.