ایران از اعلام آتش بس استقبال کرد/آمریکا از این کار ابراز امیدواری کرد.

وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای سوری خود از اعلام … آمریکا ابراز امیدواری کرد دولت سوریه و مخالفان به طرح آتش‌بس …           استقبال ایران از اعلام آتش‌بس در سوریه وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای سوری خود از اعلام آتش‌بس در سوریه استقبال کرد. به […]

وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای سوری خود از اعلام …
آمریکا ابراز امیدواری کرد دولت سوریه و مخالفان به طرح آتش‌بس …

 

 

 

 

 

استقبال ایران از اعلام آتش‌بس در سوریه

وزیر خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای سوری خود از اعلام آتش‌بس در سوریه استقبال کرد.

به گزارش کرد پیام به نقل از فارس، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان امشب (پنج‌شنبه) در تماس تلفنی با ولید المعلم همتای سوری خود ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان، اعلام آتش‌بس از سوی ارتش سوریه را اقدامی مثبت و در خور تقدیر دانست.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ابراز امیدواری کرد که دیگر طرف‌ها نیز به این حسن نیت دولت سوریه پاسخ مناسب داده و با رعایت کامل آتش‌بس،راه را برای ایجاد آرامش در این کشور فراهم کنند.
 
وزیر خارجه سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی از تلاش‌های صادقانه جمهوری اسلامی ایران برای برقراری آرامش در سوریه تقدیر و تشکر کرد.

 

دولت سوریه و مخالفان به طرح آتش‌بس پایبند باشند
آمریکا ابراز امیدواری کرد دولت سوریه و مخالفان به طرح آتش‌بس در روزهای عید قربان پایبند باشند.

آمریکا ابراز امیدواری کرد دولت سوریه و مخالفان به طرح آتش بس اعلام شده در این کشور برای چهار روز عید قربان پایبند باشند.

«ویکتوریا نولاند» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: چیزی که ما امیدواریم و انتظار داریم آن است که آنها فقط حرف آتش بس را نزدندبلکه آنها در این زمینه گام بردارند و ما این موضوع را به دقت نظارت می‌کنیم.

وی در ادامه مدعی شد: رژیم سوریه به خصوص در قول دادن‌ها خوب بوده اما در پیگیری آنها خوب عمل نمی‌کند.

ساعاتی پیش، فرماندهی کل ارتش سوریه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به مناسبت حلول عید مبارک قربان با آتش‌بس و توقف عملیات نظامی در سوریه موافقت می‌کند.

در این بیانیه فرماندهی کل ارتش سوریه اظهار کرده است: آتش بس از فردا، جمعه بیست و ششم اکتبر (ماه جاری) تا پایان روز دوشنبه بیست و نهم اکتبر برقرار خواهد بود.

از سوی دیگر، گروهک تروریستی موسوم به «ارتش آزاد» سوریه موافقت خود با آتش‌بس عید قربان در این کشور را اعلام کرد.