اوباما و رویکرد جدید درمذاکرات هسته‌‌ای با ایران

دولت اوباما با هدف جلوگیری از ناکامی مذاکرات هسته‌ای با ایران، در حال بررسی رویکردی جدید است به نحوی که هیچ یک از طرفین …         یک خبرگزاری آمریکایی نوشت که دولت اوباما با هدف جلوگیری از ناکامی مذاکرات هسته‌ای با ایران، در حال بررسی رویکردی جدید است به نحوی که هیچ […]

دولت اوباما با هدف جلوگیری از ناکامی مذاکرات هسته‌ای با ایران، در حال بررسی رویکردی جدید است به نحوی که هیچ یک از طرفین …

 

 

 

 

یک خبرگزاری آمریکایی نوشت که دولت اوباما با هدف جلوگیری از ناکامی مذاکرات هسته‌ای با ایران، در حال بررسی رویکردی جدید است به نحوی که هیچ یک از طرفین مجبور به تسلیم در برابر خواسته های دیگری نشوند.

به گزارش کرد پیام به نقل از افکار نیوز ؛ خبرگزاری «آسوشیتدپرس» روز گذشته (جمعه) به نقل از مقامات آگاه نوشت که دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در حال بررسی رویکردی جدید در مذاکرات با تهران و مهار برنامه هسته ای ایران است.

بر اساس این گزارش رویکرد جدیدی که دولت اوباما در حال بررسی آن است، کاهش هرچه سریع تر تحریم های اقتصادی در مقایسه با آن چیزی است که پیشتر به ایران پیشنهاد داده شده است؛ آن هم در صورتی که ایران خیلی بیشتر از آن چیزی که تاکنون درباره اش مذاکره کرده است، حاضر به دادن امتیازات هسته ای شود.

بر اساس اعلام مقام های آگاه، این پیشنهاد که دولت آمریکا بررسی آن را در دست دارد، یکی از چندین گزینه ای است که قبل از دور جدید مذاکرات میان قدرت های جهانی موسوم به گروه ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران، مطرح شده است.

آسوشیتدپرس افزوده است که هدف آمریکا از طرح این پیشنهاد، تلاش برای جلوگیری از ناکامی مذاکرات هسته ای با ایران و شکست این تلاش ها درست مانند قبل است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس جزئیات این پیشنهاد بالقوه آمریکا همچنان نامشخص است اما فرض بر این است که قراردادی تنظیم شود که به دو طرف ایران و ۱+۵ اجازه می دهد تا از تسلیم شدن در برابر خواسته های یکدیگر دوری کنند.

این در حالی است که دور جدید مذاکرات میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران قرار است در تاریخ ۲۳ آذرماه در تهران برگزار شود و از طرف دیگر نیز مذاکره کنندگان ارشد کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین به علاوه آلمان نیز برای برگزاری نشستی در تاریخ ۲۱ نوامبر سال جاری در بروکسل به توافق رسیده اند.