انتقاد نماینده پیرانشهر از دولت در بی‌توجهی به ساماندهی «کولبران»

به گزارش کوردپیام: رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مشکلات کولبران در مناطق مرزی غرب کشور، گفت: دولت بارها وعده داده که به وضعیت کولبران رسیدگی می‌کند، اما هنوز کولبران با مشکلات جدی روبه‌رو هستند. وی با تأکید بر اینکه طرح «ساماندهی کولبران» را با امضای بیش از ۲۰۰ تن […]

به گزارش کوردپیام: رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به مشکلات کولبران در مناطق مرزی غرب کشور، گفت: دولت بارها وعده داده که به وضعیت کولبران رسیدگی می‌کند، اما هنوز کولبران با مشکلات جدی روبه‌رو هستند.

وی با تأکید بر اینکه طرح «ساماندهی کولبران» را با امضای بیش از ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان کرده‌ایم، اظهار داشت: تقاضای ما از هیئت‌رئیسه مجلس این است این طرح را در اولویت بررسی قرار دهد، کولبران مشکلات متعددی دارند که باید به آن رسیدگی شود.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس تصریح کرد: از ۱۵ دستگاه مذکور، تاکنون ۹ دستگاه گزارش‌های‌شان پیرامون مشکلات و وضعیت کولبران را ارائه کرده‌اند که گزارش ۶ دستگاه دیگر در روزهای آینده به مجلس ارائه می‌شود که امیدواریم، در ابتدا طرح و سپس قانون جامعی برای ساماندهی وضعیت کولبران در مجلس تصویب شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند برای ساماندهی فعالیت کوله‌بران، تخفیف گمرکی قابل توجهی در جهت ورود کالاها مدنظر قرار دهد، هم‌اکنون مرزهای کشور مسدود شده که بنا به گفته مسئولان، این اقدام از سوی کشور همسایه انجام شده است.