انتظار برای تبدیل روستای پسوه به شهر/ تدابیر برای پرداخت معوقات حقوق کارکنان و کارگران شهرداری

به گزارش کوردپیام ، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی: در استان آذربایجان غربی ۸ روستا جهت تبدیل شدن به شهر  پیشنهاد شده بود که گوک تپه از میان آنها به عنوان اولین شهر انتخاب گردید. سیف‌الله مطلبی با اعلام اینکه احتمالا شهر جدید بعدی در استان یولاگلدی در شهرستان ماکو خواهد […]

به گزارش کوردپیام ، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی: در استان آذربایجان غربی ۸ روستا جهت تبدیل شدن به شهر  پیشنهاد شده بود که گوک تپه از میان آنها به عنوان اولین شهر انتخاب گردید.

سیف‌الله مطلبی با اعلام اینکه احتمالا شهر جدید بعدی در استان یولاگلدی در شهرستان ماکو خواهد بود گفت: در سایر شهرستان ها نیز از جمله حاجیلار در چایپاره و پسوه در پیرانشهر و نلاس در سردشت پیشنهاداتی شده که مطالعات آنها انجام شده و پس از طی مراحل و روند قانونی نتیجه آنها اعلام خواهد شد.

وی در خصوص تبدیل یک روستا به شهر خاطر نشان کرد: تبدیل شدن روستا به شهر خواهان یک سری مشخصات خاصی است که در قانون شهرداری حداقل جمعیت برای تاسیس آن ۵ هزار نفر ذکر شده است، یعنی جاهایی که کمتر از ۵ هزار نفر هستند یا بایستی مرکز بخش باشند یا شهری که به عنوان مرزی باشند معرفی گردند.

 مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: وظیفه ما این است که حمایت ویژه ای هم از نظر بودجه و اعتبارات و هم از نظر نیروی انسانی از شهرهای تازه بعمل آوریم و یقینا شهر گوک تپه و سایرشهرهای کوچک حتما در برنامه ریزی های مالی ما دارای امتیاز ویژه ای خواهند بود.

مطلبی در خصوص مشکلات مالی و حقوق معوقه کارمندان و کارگران شهرداریهای استان نیز گفت: هر سال شاهد مشکلاتی در زمینه مسائل مالی شهرداریها هستیم، باتوجه به اینکه استان آذربایجان غربی استانی است که اقتصاد آن بر پایه کشاورزیست، مردم بیشتر ترجیح می دهند عوارض شهرداری را موکول کنند به ۶ ماهه دوم سال، یعنی تجربه نشان داده در نیمه دوم سال اکثر طلبهای شهرداری از مردم بابت عوارض وصول می گردد و شهرداری ها می توانند جبران عقب ماندگی های نیمه نخست سال را انجام دهند. امسال نیز به شوراها و شهرداران تاکیدات لازم را داشته ایم و سعی خواهیم کرد تا پایان سال مشکلی از بابت حقوق و مزایای معوقه کارکنان شهرداری در هیچ کدام از شهرداری های استان موجود نباشد./هاژه