امسال CNG گران نمی‌شود

در حالی که دلیل افزایش کارمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی توقف مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اعلام شده بود، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از افزایش کارمزد این جایگاه‌داران در سال جاری خبر داد و تاکید کرد که با وجود افزایش کارمزد نرخ عرضه گاز سی.ان.جی افزایش نمی‌یابد.       به گزارش کرد پیام […]

در حالی که دلیل افزایش کارمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی توقف مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اعلام شده بود، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از افزایش کارمزد این جایگاه‌داران در سال جاری خبر داد و تاکید کرد که با وجود افزایش کارمزد نرخ عرضه گاز سی.ان.جی افزایش نمی‌یابد.

 

 

 

به گزارش کرد پیام به نقل از ایسنا ؛ عبدالله جلالی – قائم مقام ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور در پاسخ به این سوال که آیا در صورت افزایش کارمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی قیمت گاز طبیعی برای عرضه به خودروهای گازسوز افزایش خواهد یافت؟ تاکید کرد که قیمت گاز سی.ان.جی امسال تغییر نمی‌کند.

 

او با تاکید بر این‌که فقط دستمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی افزایش می‌یابد نه قیمت گاز طبیعی اظهار کرد: کارهای اداری افزایش کارمزد جایگاه‌داران انجام شده است و تنها باید در مورد شیوه‌ی اجرای آن تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.

 

قائم مقام ستاد مدیریت حمل‌ونقل سوخت کشور از تعیین شیوه اجرای افزایش کارمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی در شنبه هفته آینده (۲۰ آبان‌ماه) خبر داد و گفت: بعد از تصمیم‌گیری افزایش کارمزد‌ جایگاه‌داران سی.ان.جی ابلاغ می‌شود.

 

جلالی در پاسخ به این سوال که چه زمانی نرخ جدید کارمزدها ابلاغ می‌شود؟ اظهار امیدواری کرد که افزایش کارمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی امسال اجرایی شود.

 

به گزارش ایسنا، چند روز پیش قائم مقام ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با اذعان به این که کارمزد فعلی جایگاه‌داران سی.ان.جی جوابگوی هزینه‌های آنها نیست به خبرنگار ایسنا از افرایش کارمزد این جایگاه‌داران از ۴۰ تومان به ۶۰ تومان به ازای هر متر مکعب خبر داده بود.

 

با وجود این اردشیر دادرس – رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی- با اظهار این‌که افزایش کارمزد جایگاه‌داران در سال جاری تنها در حد حرف است از تعیین نرخ کارمزد ۶۰ تومانی به ازای هر متر مکعب گاز گله‌مند بود.

 

وی با اشاره به این‌که سال گذشته رییس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور و وزیر نفت نرخ کارمزد را برای هر مترمکعب گاز ۷۰ تومان تعیین کرده بودند، گفت: بعد از گذشت یکسال و نیم از اجرای قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها نرخ تعیین‌شده به ۶۰ تومان کاهش یافته است این در حالیست که۶۰ تومان تعیین‌شده برای سال گذشته است.

 

به گفته‌ی دادرس بعد از گذشت هشت ماه از سال جدید نرخ کارمزد جایگاه‌داران سی.ان.جی باید "حداقل" 67 تا ۶۸ تومان تعیین می‌شد.