امروز رفراندوم و همه پرسی در اقلیم کردستان عراق ضررش بیشتر از نفعش است

ماموستا محمودی امام جمعه پیرانشهر در گفتگو با کوردپیام در رابطه با همه پرسی کردستان عراق(اقلیم کردستان) گفت: با توجه به اینکه هیچ یک از کشورهای همسایه، دولت عراق و حتی بعضی از احزاب کوردی عراق به این همه پرسی راضی نیستند لازم و ضروری است که رئیس اقلیم کردستان عراق هم از این کار دست […]

ماموستا محمودی امام جمعه پیرانشهر در گفتگو با کوردپیام در رابطه با همه پرسی کردستان عراق(اقلیم کردستان) گفت: با توجه به اینکه هیچ یک از کشورهای همسایه، دولت عراق و حتی بعضی از احزاب کوردی عراق به این همه پرسی راضی نیستند لازم و ضروری است که رئیس اقلیم کردستان عراق هم از این کار دست بردارد و آن را به عقب بیندازد.

وی اظهار کرد: باتوجه به اینکه الان خاورمیانه و خصوصا مناطق آنها در بی ثباتی قرار گرفته است اقدام به رفراندوم ضررش بیشتر است تا نفعش.

ماموستا محمودی تصریح کرد: با برگزاری همه پرسی احتمالا جنگ شروع شود که این نه تنها به ضرر مردم کردستان عراق، بلکه به ضرر کل جامعه دورو بر هم هست.

امام جمعه پیرانشهر افزود: امیدواریم به خاطر مردم و ثبات و آرامی منطقه رئیس اقلیم کردستان عراق از این همه پرسی خودداری کرده و یا  آن را به تعویق و از راه مذاکره با دولت مرکزی حل کند.