امام راحل گامی بلند در پیشرفت ایران اسلامی بوده است/تشکل بسیج برگرفته از اسلام و صدر اسلام و سیره پیامبران الهی است

به گزارش کوردپیام،  ماموستا مصطفی محمودی در نمازجمعه این هفته پیرانشهر افزود: بسیج از پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر عرصه های نظامی و دفاعی به ویژه در دوران جنگ تحمیلی، در راستای حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی نیز تلاش کرد. وی با تبریک نابودی داعش اظهار کرد: گروهک […]

به گزارش کوردپیام،  ماموستا مصطفی محمودی در نمازجمعه این هفته پیرانشهر افزود: بسیج از پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که علاوه بر عرصه های نظامی و دفاعی به ویژه در دوران جنگ تحمیلی، در راستای حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی نیز تلاش کرد.

وی با تبریک نابودی داعش اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش مهمترین خطر در دوران اخیر برای اسلام بود و به نام اسلام، جنایت های زیادی مرتکب شد و با این کارها مورد حمایت نظام سلطه نیز قرار داشت.

وی اضافه کرد: رزمندگان اسلام با جانفشانی موجب نابودی گروهک تروریستی داعش شدند که باید قدردان این ایثار رزمندگان اسلام باشیم.

امام جمعه پیرانشهر در خطبه‌های آئین سیاسی عبادی این شهرستان با تبریک هفته بسیج و ماه ربیع الا اول اظهار داشت: ماه ربیع الااول ماهی پر خیر و برکت برای مسلمانان است و مسلمانان هم با هر مذهبی که باشند به مناسبت‌های این ماه مبارک که میلاد و ازدواج پیامبر اکرم (ص) در آن است را جشن می‌گیرند.

ماموستا مصطفی محمودی افزود: حضرت محمد (ص) پیام آور صلح و دوستی در بین مسلمانان بود و اسلام ناب محمدی را بنا نهاد که اکنون وظیفه ما است که با الگو گرفتن از ایشان و به کاربردن اصول اخلاقی و دینی ایشان در زندگی فردی و اجتماعی بکوشیم و اسلام راستی را ترویج کنیم.

محمودی با اشاره به قرآن کریم که آخرین کتاب دینی خداوند برای بندگانش است خاطر نشان کرد: خداوند قرآن را آخرین فرستاده‌اش برای هدایت بندگانش نازل کرد تا راه درست را بیابند و بر اساس تعلیمات دینی و قرآنی رفتار کنند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رضایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پیرانشهر به مناسبت هفته بسیج  قبل از خطبه های نمازجمعه پیرانشهر گفت: سابقه بسیج به دوران پیامبران بزرگوار و پیامبر اسلام و ائمه إطهار برمیگردد.

وی اظهار کرد: بسیج یعنی نیروهای مردمی، نیروهای که برای بالابردن أهداف انقلاب و اسلام استفاده میشد، لذا حضرت امام (ره)- میفرماید من این بسیج را از انبیا و رسول اسلام الگو گرفتم، نیرو های مردمی در زمان صدر اسلام نیز گرد هم جمع میشدند و برای مقابله با کفر با همدیگر بسیج میشدند.

رضایی تصریح کرد: این تشکل بسیجی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد برگرفته از اسلام و صدر اسلام و سیره پیامبران الهی است، در زلزله اخیر مشاهده کردیم، مردم برای کمک به زلزله زدگان با هم بسیج و کمکها را جمع کردند و برای مردم کرمانشاه و نواحی زلزله زده ارسال کردند، پس بسیج نیرویی است که هر لحظه انقلاب و اسلام بخواهد همه دست در دست هم برابر کفر قرار میگیرند
مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه پیرانشهر گفت: در زمان دفاع مقدس که خیلی مظلومانه در مقابل رژیم بعث عراق که تا دندان مسلح بود توانستیم با بسیج مردمی معادلات را تغییر دهیم،  با استفاده از بسیج توانستیم داعش را در منطقه ریشه کن کنیم، اگر نیروهای مردمی عراق نبود همچین نتیجه ای را در عراق و سوریه نمیدیدیم.
وی اظهار کرد: با استفاده از بسیج توانستیم قلل رفیع علمی را فتح کنیم، دوربردترین موشکها، بحث سلولهای بنیادی، ماهواره هایی که در مدار زمین قرار دادیم با اتکا بر همین نیروهای مردمی و بسیج مردمی بدست آوردیم

این مسول افزود: بسیج در همه شهرستانها مخصوصا شهرستان پیرانشهر  توانسته است ۶ میلیارد ریال را در مناطق محروم برای مردم زحمت کش با عناوینی همچون ساخت خانه عالم، غسالخانه، ساخت پل و … به انجام برساند.