امام حسین(ع) عزت را برای جهان اسلام به ارمغان آورد/همایش عظیم حسینی قوت قلب مسلمانان است

به گزارش کوردپیام، ماموستا مصطفی محمودی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر، با دعوت مومنان به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات اظهار کرد: خداوند متعال وسایل رزق و روزی مثل آب، خاک و تابش خورشید را بر روی زمین قرار داده تا انسان‌ها از آن بهره‌مند شوند. وی تصریح کرد: بنابراین انسان […]

به گزارش کوردپیام، ماموستا مصطفی محمودی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه پیرانشهر، با دعوت مومنان به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات اظهار کرد: خداوند متعال وسایل رزق و روزی مثل آب، خاک و تابش خورشید را بر روی زمین قرار داده تا انسان‌ها از آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: بنابراین انسان نیز باید برای به دست آوردن روزی خود تلاش کرده و در زمین محصول بکارد و از سوی دیگر، آن را آبیاری کرده و محصولات آن را برداشت کند چون خداوند متعال زمین را سفره‌ای پر از نعمت برای جانداران قرار داده تا برای ادامه حیات از آن استفاده کنند.

امام جمعه پیرانشهر با تاکید بر اینکه خداوند متعال تمامی جانداران را مسخر انسان قرار داده است افزود: خداوند در قرآن کریم فرمود، او کسی است که برای شما آنچه در زمین است آفرید تا شما از آن به طور عادلانه استفاده کرده و هدف هر شخصی از کشت و تخم‌کاری، سرای آخرت باشد، پروردگار محصول آن را بیشتر می‌کند و هر کس دنیا را مورد توجه قرار دهد، در آخرت هیچ نصیبی نمی‌برد.

وی با اشاره به روز اربعین حسینی بیان کرد: بی‌شک این روز در دنیای اسلام و برای مسلمانان بسیار مهم است و با توجه به اینکه امسال باشکوه‌تر از سالیان گذشته مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار شد، این خود پیامی برای مسلمانان و قوت قلب برای جهان اسلام محسوب می‌شود.

محمودی گفت: از سوی دیگر بی‌تردید این همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی، مسلمانان را از وابستگی به بیگانگان و استکبار جهانی نجات داده و ثابت می‌کند که اگر فردی در راه امام حسین(ع) حرکت کند، به اهداف دنیوی و اخروی خود می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه پیام تجمع بزرگ مسلمانان در روز اربعین در کربلا به همگان ثابت می‌کند که جهان اسلام هیچ گاه زیرسلطه بیگانگان نمی‌رود اظهار کرد: بنابراین مسلمانان اجازه تسلط استعمارگران به آنها را نداده و آزادانه راه امام حسین(ع) را برای مقابله با ظالم برمی‌گزینند.

امام جمعه پیرانشهر افزود: بی شک امام حسین(ع) در راه دین شهید شده و تسلیم نشد و عزت را برای جهان اسلام به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد: مسلمانان در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی زحمت و رنج آن را تحمل کرده و این پیام را به جهانیان می‌دهند که تا جان در بدن دارند، در مقابل بدخواهان اسلام ایستادگی می‌کنند چون جهان اسلام همواره باید استقلال خود را حفظ کنند.

محمودی گفت: پس باید حجم گسترده‌ای از مردم مسلمان که با پای پیاده به زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) مشرف می‌شوند، باید هدفشان باقی ماندن و حفظ راه و روش حسینی باشد.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: بی‌شک خواندن و مطالعه کتاب برای همگان بسیار مهم و حائز اهمیت است چون علم و دانش جامعه بشری را افزون می‌کند.

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: بنابراین برای فرار از جهل و نادانی باید کتاب به ویژه کتاب‌های دینی را که راه حق را نشان داده و عدالت‌خواهی را ترویج می‌دهند و از سوی دیگر شرک و ظلم را نفی و انسان را به برقراری توحید تشویق می‌کنند را مطالعه کنند.