افشای علت حذف دکمه استارت از ویندوز ۸

ویندوز جدید مایکروسافت که ویندوز ۸ نام دارد با رابط کاربری جدید مترو و با بهره گیری از امکانات بسیار …           ویندوز جدید مایکروسافت که ویندوز ۸ نام دارد با رابط کاربری جدید مترو و با بهره گیری از امکانات بسیار، توجه ها را به خود جلب کرد ولی آنچه […]

ویندوز جدید مایکروسافت که ویندوز ۸ نام دارد با رابط کاربری جدید مترو و با بهره گیری از امکانات بسیار …

 

 

 

 

 

ویندوز جدید مایکروسافت که ویندوز ۸ نام دارد با رابط کاربری جدید مترو و با بهره گیری از امکانات بسیار، توجه ها را به خود جلب کرد ولی آنچه که در این بین تعجب بسیاری از کاربران را در پی داشت حذف یار قدیمی ویندوز یا همان دکمه استارت در ویندوز۸ بود!

دکمه استارت که از ویندوز ۹۵ تا ویندوز ۷ همواره یار همیشگی کاربران بوده به یکباره به هنگام عرضه ویندوز ۸ حذف شد. با این که این دکمه برای کاربران طی این مدت مفید بوده است اما اکنون با بیشتر شدن تعداد کاربران ویندوز ۷ اوضاع کمی فرق کرده و میزان استفاده از این دکمه به شدت کاهش یافته است و مایکروسافت دلیل حذف این دکمه را در بی استفاده ماندن آن اعلام کرده است.

با روی کار آمدن ویندوز ۸ و بهره گیری از رابط کاربری مترو، جایی که به راحتی می توان برنامه های پرکاربرد و صفحه استارت را پین کرد، دیگر دلیلی قانع کننده ای بر ادامه حیات دکمه استارت وجود نداشت و مسئولان مایکروسافت تصمیم به حذف آن گرفتند.

Chaitanya Sareen به عنوان مدیر برنامه اصلی مایکروسافت در این باره می گوید:” با افزایش روز افزون تعداد کاربران ویندوز ۷ شاهد این بودیم که بسیاری از کاربران برنامه های پر کاربرد و مفیدشان را به راحتی در تسک بار پین می کنند و دیگر از دکمه استارت استفاده نمی کنند. ما هم تصمیم گرفتیم تغیری در آن ایجاد کنیم و تصمیم به حذف این دکمه گرفتیم.”

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که پین کردن متعدد برنامه ها توسط کاربران در تسک بار ویندوز ۷ را باید دلیل اصلی حذف این دکمه دانست.