افزایش ۷ درصدی تلفات جاده ایی در پیرانشهر/ پنجشنبه ها حادثه خیزتر اند

به گزارش کوردپیام؛ سرهنگ کمال حسین زاده، فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی  در نشست شورای ترافیک شهرستان پیرانشهر که با محوریت بررسی وضعیت معابر داخل شهر و جاده های مواصلاتی به این شهرستان گفت: حوادث جاده ای و تصادفات آن یک امر غیر قابل انکار و ناگوار است اما می توان با رعایت بیشتر قوانین […]

به گزارش کوردپیام؛ سرهنگ کمال حسین زاده، فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی  در نشست شورای ترافیک شهرستان پیرانشهر که با محوریت بررسی وضعیت معابر داخل شهر و جاده های مواصلاتی به این شهرستان گفت: حوادث جاده ای و تصادفات آن یک امر غیر قابل انکار و ناگوار است اما می توان با رعایت بیشتر قوانین و مقررات جاده ای و احتیاط بیشتر رانندگان آمار تلفات ناشی از این گونه حوادث را بسیار کاهش داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۶۷۳ کیلومتر از راه های فرعی و اصلی استان در اختیار پلیس راه و راهداری استان است، اظهار داشت: مسیر جاده پیرانشهر به نقده به دلیل ترانزیتی بودن این محور و تردد وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین و درکنار آن تردد وسائل نقلیه کشاورزان موجب افزایش آمار تصادفات شده است لذا تعجیل در ساخت اتوبان محور پیرانشهر به نقده لازم و ضروری است.

حسین زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متأسفانه در پنج ماه نخست امسال، ۱۵ نفر در تصادفات جاده ای در حوزه استحفاظی شهرستان پیرانشهر جان خود را از دست داده اند، عنوان کرد: این آمار در مدت مشابه سال قبل ۱۴ نفر بوده است ولی آمار سال ۹۸ نشان از افزایش ۷ درصدی تلفات جاده ای در سال جاری دارد و براساس آمارهای موجود مشخص شد که بیشتر حوادث جاده ای در محورهای پیرانشهر در روزهای پنجشنبه رخ داده است.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی اضافه کرد: علت اصلی ۳۰ درصد این تصادفات تجاوز و انحراف به چپ و همچنین ۳۷ درصد هم بر اثر برخورد شاخ به شاخ رانندگان در نتیجه عدم توجه به جلو بوده است.

سید علی ترابی، فرماندار شهرستان پیرانشهر نیز در ادامه این جلسه طی سخنانی با بیان اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کاهش حوادث جاده ای گفت: پیرانشهر در مقایسه یا سایر شهرهای استان از لحاظ تلفات جاده ای در وضعیت بهتری قرار دارد ولی با توجه به وضعیت معابر و ترافیک ناشی از تردد خودروهای باری و مسافربری این وضعیت قابل قبول نیست و باید بهبود یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: ترافیک سنگین و افزایش حجم بار ترافیکی در محورهای پیرانشهر به واسطه برخورداری از نعمت مرزی بودن و تردد روزانه ۵ هزار نفر مسافر در این شهرستان باعث افزایش آمار تلفات و حوادث جاده ای در این منطقه شده است.

ترابی در خاتمه ابراز امیدواری کرد، با تعریض جاده ها و افزایش ایمنی راههای مواصلاتی به شهرستان پیرانشهر شاهد کاهش آمار تصادفات جاده ای در این شهرستان باشیم.