افزایش ۲ برابری گیت‌های ورود و خروج زائران در تمرچین

به گزارش کوردپیام، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: گیت‌های خروج در داخل پایانه ۲ برابر شده که با افزایش  این گیت‌ها، زمان تردد زائرین و ایستائی در داخل مرز به زیر ۳ دقیقه می رسد. آرامون افزود: باتوجه‌به پیش‌بینی تردد نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر زائر از پایانه مرزی تمرچین و با […]

به گزارش کوردپیام، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: گیت‌های خروج در داخل پایانه ۲ برابر شده که با افزایش  این گیت‌ها، زمان تردد زائرین و ایستائی در داخل مرز به زیر ۳ دقیقه می رسد.

آرامون افزود: باتوجه‌به پیش‌بینی تردد نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر زائر از پایانه مرزی تمرچین و با راه‌اندازی ۳۸ گیت گذرنامه روزانه ۵۰ هزار نفر بدون معطلی می‌توانند از خاک کشورمان عبور کنند.

وی  از آمادگی کامل مجموعه راهداری آذربایجان غربی برای استقبال از زائرین حرم حسینی خبر داد گفت: در حوزه‌های راهداری بسته‌های مختلفی برای ایمن‌سازی تردد زوار ترسیم شده است که می‌توان از عمده این اقدامات به آسفالت راه‌های اصلی و فرعی اشاره کرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی افزود:  اغلب این پروژه‌ها در شمال و جنوب استان به بهره‌برداری رسیده است و همچنین در بخش دیگر نیز جهت افزایش ایمنی جاده‌ها، نصب تابلوهای راهنمایی، اورهال دستگاه‌های روشنایی و خط‌کشی نیز در حال انجام‌گرفتن است.

وی افزود: در بحث ایمنی، بازسازی و نوسازی روشنایی ۱۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی در دستور کار قرار دارد و این پروژه در اکثر محورها فعال بوده و هم اکنون روشنایی برخی محورها اورهال شده و در حال بهره‌برداری است.

آرامون خاطرنشان کرد: دربحث افزایش ضریب ایمنی جاده‌های منتهی به مرز تمرچین ،از سال گذشته در محور پیرانشهر به پایانه مرزی تمرچین ۲۰ نقطه حادثه‌خیز به طور قطعی حذف شده و خط‌ کشی محورهای مواصلاتی استان با تمرکزبر محورهای منتهی به پایانه مرزی تمرچین ادامه دارد.