اجلاس شهدای پیشمرگان مسلمان کٌرد بزرگترین رویداد فرهنگی جنوب استان آذربایجان غربی

ماموستا امینی اظهار کرد:شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد ستاره‌های درخشان و بی‌غروبی هستند که امنیت و آرامش را به ما هدیه کردند و صبوری خانواده‌های این بزرگواران نیز مایه فخر و مباهات همه ماست.

ماموستا امینی امام جمعه سردشت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کنگره ملی ۱۲ هزار شهید استان آذربایجان غربی گفت:پیشمرگان کٌرد مسلمان  در دروان دفاع مقدس رشادت‌های مثال زدنی از خود نشان دادند و بسیاری از آنان در خط مقدم به شهادت رسیدند و این بیانگر غیرت دینی و شجاعت این دلیرمردان است.
وی افزود:اجلاسیه شهدای پیشمرگان مسلمان کٌرد بزرگترین رویداد فرهنگی  جنوب استان اذربایجانغربی در چند دهه اخیر است.
ماموستا امینی اظهار کرد:شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد ستاره‌های درخشان و بی‌غروبی هستند که امنیت و آرامش را به ما هدیه کردند و صبوری خانواده‌های این بزرگواران نیز مایه فخر و مباهات همه ماست.
امام جمعه سردشت با بیان اینکه این اجلاس باید به طور آبرومندانه و به طرز باشکوهی برگزار شود، گفت: این اجلاس با ماه محرم تقارن یافته است و فضای معنوی خاصی به استان ما می‌بخشد.
وی  یادآور شد: خداوند درباره شهدا نیز می‌فرماید آن کسانی که در راه خدا کشته شده‌اند را مرده مپندارید زیرا آنها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و حیات معنوی پیدا کرده‌اند  فلذا حقیقت این است که شهدا زنده هستند و حیات معنوی پیدا کرده اند.
فرهنگی که می‌تواند ما را به پیش ببرد و زندگی ما را به تعالی برساند ، فرهنگ جهادی و فرهنگ شهادت طلبی و نهراسیدن در برابر دشمن است . اگر فرهنگ شهادت طلبی در جامعه وجود داشته باشد ، ملت هرگز زیر بار ذلت و وابستگی نخواهد رفت . بنابراین ، ایجاد و حفظ این فرهنگ با یادآوری شهداء ، امکانپذیر است.
ماموستا امینی تصریح کرد:برگزاری اجلاسیه هایی  مانند کنگره پیشمرگان مسلمان کرد ، حداقل کاری است که می‌توانیم در این راستا انجام بدهیم و با احیای نام شهداء ، فرهنگ مورد اشاره که همان فرهنگ جهادی و شهادت طلبی است در یاد ما باقی مانده و به سود جامعه خواهد بود .
وی در پایان افزود: پیشمرگان مسلمان کرد موجب شفاعت قرآن و پیامبر قرار گرفته اند چرا که در راه خدا مجاهدانه مبارزه کردند.
انتهای پیام/