ابزارآلات سنگی ۷۰۰ هزار ساله در مهاباد رونمایی شد

نمایشگاه ابزار آلات سنگی با قدمت ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار سال قبل مربوط به منطقه مهاباد در موزه مردم شناسی این شهرستان به بهره برداری رسید.  به گزارش کوردپیام؛ رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد روز شنبه در حاشیه آیین رونمایی از این آثار تاریخی اظهار کرد: این ابزار آلات سنگی با […]

نمایشگاه ابزار آلات سنگی با قدمت ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار سال قبل مربوط به منطقه مهاباد در موزه مردم شناسی این شهرستان به بهره برداری رسید. 

به گزارش کوردپیام؛ رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد روز شنبه در حاشیه آیین رونمایی از این آثار تاریخی اظهار کرد: این ابزار آلات سنگی با این قدمت و تاریخ در کشور منحصر بفرد بوده و نمونه آنها در سایر نقاط کشور کمتر از انگشتان دست است.

واحد جولایی اضافه کرد: در این نمایشگاه ۱۰ ابزار آلات سنگی به ننایش گذاشته شده که نشان از وجود انسان در این منطقه و رشته کوه های زاگرس است.

وی با بیان اینکه این ابزار آلات برای اولین بار به نمایش گذاشته شده است، گفت: تمام این ابزار آلات توسط کارشناسان و باستان شناسان بزرگ جهان و دانشگاه های معتبر از جمله کلن آلمان و بوردو فرانسه تایید شده است.

جولایی اضافه کرد: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات در موزه مردم شناسی مهاباد برای بازدید علاقمندان دایر است.