آغاز پوشش بیمه‌ای ۱۸ هزار کولبر در کشور

به گزارش کوردپیام، رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت حمایت بیمه ای کولبران، افزود: پنج شنبه هفته گذشته (۸ تیرماه) پوشش بیمه ای کولبران جهت حمایت از این گروه با حضور مسئولان وزارت کار آغاز شد. نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با […]

به گزارش کوردپیام، رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت حمایت بیمه ای کولبران، افزود: پنج شنبه هفته گذشته (۸ تیرماه) پوشش بیمه ای کولبران جهت حمایت از این گروه با حضور مسئولان وزارت کار آغاز شد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به سختی کار کولبران و براساس برنامه ریزی صورت گرفته، پیش بینی می شود ۱۶ تا ۱۸ هزار نفر از کولبران تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بیمه کولبران شامل بیمه  درمانی، از کار افتادگی، مستمری و بازنشستگی و دیه است که قرار است به زودی کولبران تحت پوشش آن قرار گیرند.
وی یادآور شد: واقعیت آن است که مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید داشتند که نباید به دنبال کولبرهایی رفت که دنبال یک لقمه نان جهت گذراندن معاش خود هستند بلکه باید در پی قاچاق‌های سازمان یافته بود.
خضری تاکید کرد: از سویی دیگر این افراد نیازمند حمایت هستند زیرا اشتغال آنها با مشکلات زیادی همراه است تاجایی که چندی پیش نیز دو نفر از این افراد بر اثر حوادث طبیعی جان خود را از دست داده اند که می طلبد حمایت از این قشر افزایش یابد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت طرح مجلس در زمینه حمایت از کولبران، گفت: این طرح نیز هنوز کامل نشده و منتظر اعلام نظر مسئولان مربوطه هستیم اما به زودی نهایی شده تا در صحن مورد بررسی قرار گیرد.