افزایش 104 درصدی تردد مسافر از مرز تمرچین پیرانشهر

رحیم غلامیان، مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر در گفت و گو با خبرنگار کوردپیام ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس آمارهای موجود در 6 ماهه نخست سال جاری شاهد تردد بیش از 720 هزار نفرمسافر از مرز زمینی تمرچین پیرانشهر بوده ایم که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 104 درصد افزایش یافته است.

غلامیان  در ادامه با اشاره به تردد خودروهای عبوری از مرز زمینی تمرچپن، اضافه کرد: تردد بیشتر مسافران در طول این مدت  توسط 5 هزار و 100 دستگاه اتوبوس صورت گرفته است که این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دارای 93 درصد افزایش است.

 مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در مدت 6 ماهه نخست سال جاری شاهد تردد حدود 7 هزار کامیون حمل بار بصورت یکسره از مرز تمرچین پیرانشهر بوده ایم که نشان از افزایش چشمگیر صادرات کالا از کشور به اقلیم کردستان و عراق دارد.

این مسئول پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر در خاتمه با اشاره به افزایش 66 درصدی ترانزیت کالا از تمرچین پیرانشهر، بیان داشت: در طول این مدت شاهد تردد 15 هزار و 933 دستگاه کامیون بصورت ترانزیتی از مرز تمرچین پیرانشهر بوده ایم که نشان از اهمیت بالای این مرز در توسعه و رونق اقتصاد منطقه و کشور دارد.

گفتنی است؛  مرز تمرچین پیرانشهر بعنوان مرز اصلی و رسمی شمالغرب کشور همواره نقس اساسی در توسعه اقتصادی و رونق تجاری استان و کشور داشته است لذا با توجه به ظرفیت های موجود در این منطقه و زیرساخت های آن از هر نظر مورد توجه مسئولان رده بالای کشوری قرار گیرد.

با کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش تردد مسافر و گردشگران خارجی بویژه اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی و زمینی تمرچین پیرانشهر شده است.

© 2023 ارسال شده توسط  کلیه حقوق محفوظ است پایگاه خبری تحلیلی کوردپیام پیرانشهر